Šuma hrasta medunca i bijelog graba / Querco-Carpinetum orientalis H-ić 1939 / Forest of pubescent oak and Oriental hornbeam
Porodica / Family Znanstveni naziv / Scientific name Vrsta
Aceraceae Acer monspessulanum L. maklen
Anacardiaceae Cotinus coggygria Scop. obična rujevina
Anacardiaceae Pistacia terebinthus L. smrdljika
Betulaceae Carpinus orientalis Mill. bijeli grab
Cornaceae Cornus mas L. drijen
Cupressaceae Juniperus oxycedrus L. šmrika
Fabaceae Coronilla emerus ssp. emeroides L. (Boiss. et Spruner) grmoliki grašar
Fagaceae Quercus pubescens Willd. hrast medunac
Oleaceae Fraxinus ornus L. crni jasen
Oleaceae Phillyrea latifolia L. širokolisna zelenika
Rhamnaceae Paliurus spina-christi Mill. drača
Rhamnaceae Rhamnus alaternus L. vazdazelena krkavina
Rosaceae Sorbus domestica L. oskoruša
Rosaceae Prunus mahaleb L. rašeljka
Rosaceae Prunus spinosa L. crni trn
Rosaceae Rosa sempervirens L. vazdazelena ruža
Ulmaceae Celtis australis L. obični koprivić
Šuma hrasta crnike i crnog jasena / Fraxino orni-Quercetum ilicis H-ić 1958 / Forests of holm oak and manna ash
Porodica/Family Znanstveni naziv / Scientific name Vrsta
Anacardiaceae Pistacia terebinthus L. smrdljika
Anacardiaceae Pistacia lentiscus L. tršlja
Asteraceae Helichrysum italicum (Roth) G. Don fil. primorsko smilje
Betulaceae Carpinus orientalis Mill. bijeli grab
Caprifoliaceae Viburnum tinus L. lemprika
Celastraceae Euonymus verrucosus Scop. bradavičava kurika
Cistaceae Cistus incanus L. vlasnati bušin
Cistaceae Cistus salviifolius L. bijeli bušin
Cupressaceae Juniperus oxycedrus ssp. oxycedrus L. šmrika
Cupressaceae Juniperus phoenicea L. primorska somina
Ericaceae Erica arborea L. veliki vrijes
Ericaceae Arbutus unedo L. obična planika
Euphorbiaceae Euphorbia spinosa L. trnovita mlječika
Fabaceae Coronilla emeroides ssp. emeroides L. (Boiss. et Spruner) grmoliki grašar
Fabaceae Spartium junceum L. brnistra
Fagaceae Quercus ilex L. hrast crnika
Fagaceae Quercus pubescens Willd. hrast medunac
Lamiaceae Salvia officinalis L. ljekovita kadulja
Lamiaceae Teucrium polium L. pustenasti dubačac
Lamiaceae Satureja montana L. primorski vrijesak
Oleaceae Fraxinus ornus L. crni jasen
Oleaceae Phillyrea latifolia L. širokolisna zelenika
Pinaceae Pinus halepensis Mill. alepski bor
Rhamnaceae Paliurus spina-christi Mill. drača
Rubiaceae Rubia peregrina L. strani broć
Smilacaceae Smilax aspera L. oštra tetivika
Šuma hrasta medunca i crnog graba / Ostryo-Quercetum pubescentis Ht. 1938 / Forests of pubescent oak and hop hornbeam
Porodica/Family Znanstveni naziv / Scientific name Vrsta
Aceraceae Acer monspessulanum L. maklen
Aceraceae Acer obtusatum Waldst. et Kit. ex Willd. javor gluhać
Betulaceae Ostrya carpinifolia Scop. crni grab
Betulaceae Carpinus orientalis Mill. bijeli grab
Cornaceae Cornus mas L. drijen
Fabaceae Chamaecytisus hirsutus (L.) Link dlakavi zanovjet
Fagaceae Quercus pubescens Willd. hrast medunac
Oleaceae Fraxinus ornus L. crni jasen
Ranunculaceae Clematis vitalba L. obična pavitina
Rosaceae Sorbus torminalis (L.) Crantz brekinja
Rosaceae Sorbus aria (L.) Crantz mukinja
Rosaceae Prunus spinosa L. crni trn
Poplavne i vlažne šume razreda Salicetea purpureae / Flooded and wet forests of the class Salicetea purpureae
Porodica/Family Znanstveni naziv / Scientific name Vrsta
Betulaceae Ostrya carpinifolia Scop. crni grab
Betulaceae Alnus glutinosa (L.) Gaertner crna joha
Cannabaceae Humulus lupulus L. hmelj
Caprifoliaceae Viburnum opulus L. crvena hudika
Caprifoliaceae Sambucus nigra L. crna bazga
Oleaceae Fraxinus angustifolia Vahl poljski jasen
Oleaceae Fraxinus ornus L. crni jasen
Rhamnaceae Frangula alnus Mill. obična trušljika
Salicaceae Salix alba L. bijela vrba
Salicaceae Salix cinerea L siva vrba
Salicaceae Salix purpurea L. rakita
Salicaceae Populus nigra L. crna topola
Ulmaceae Ulmus minor Mill. nizinski brijest
Kulture četinjača
Porodica/Family Znanstveni naziv / Scientific name Vrsta
Anacardiaceae Pistacia lentiscus L. tršlja
Anacardiaceae Pistacia terebinthus L. smrdljika
Asparagaceae Ruscus aculeatus L. bodljikava veprina
Asparagaceae Asparagus acutifolius L. oštrolisna šparoga
Caprifoliaceae Viburnum tinus L. lemprika
Cupressaceae Juniperus oxycedrus ssp. oxycedrus L. šmrika
Cupressaceae Juniperus phoenicea L. primorska somina
Cupressaceae Cupressus sempervirens L. vazdazeleni čempres
Fagaceae Quercus ilex L. hrast crnika
Myrtaceae Myrtus communis L. obična mirta
Oleaceae Fraxinus ornus L. crni jasen
Oleaceae Phillyrea latifolia L. širokolisna zelenika
Pinaceae Pinus halepensis Mill. alepski bor
Pinaceae Pinus nigra J. F. Arnold crni bor
Smilacaceae Smilax aspera L. oštra tetivika
109

km2

07

slapova

388

km bike ruta

47

km pješačkih staza

10

ulaza

Skip to content