Hrvatska gorska služba spašavanja – Stanica Šibenik i Javna ustanova „Nacionalni park Krka“ potpisale Ugovor o zajedničkom korištenju medicinske opreme i opreme za potragu i spašavanje, kojim je dogovorena i redovita obnova licenci i spremnosti na reakciju u slučaju nesreće osposobljenih zaposlenika NP „Krka“

S ciljem unaprjeđenja sigurnosti i zaštite posjetitelja i zaposlenika u okviru projekta Nepoznata Krka: skrivena blaga gornjeg i srednjeg toka rijeke Krke (KK 06.1.2.01.0003), sufinanciranog u sklopu Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020., Javna ustanova „Nacionalni park Krka“ realizirala je nabavu opreme za potragu i spašavanje. Riječ je o spašavateljskoj i medicinskoj opremi i alatima, neizostavnim komponentama svake akcije spašavanja, koji su predani članovima HGSS – Ispostave Šibenik na korištenje i skladištenje.

Ugovor su potpisali pročelnik Hrvatske gorske službe spašavanja – Stanice Šibenik Luka Dubravica i ravnateljica Javne ustanove „Nacionalni park Krka“ Nella Slavica. Tom prigodom izvršena je i primopredaja kompletne opreme: opremljenih medicinskih ruksaka, boca s kisikom, setova imobilizacijskih udlaga i ostalih imobilizacijskih sredstava i medicinskih potrepština, nosiljki za horizontalni i vertikani transport, nosiljki za spašavanje u speleološkim i snježnim uvjetima, vreća za sprječavanje hipotermije, suhih odijela za spašavanje iz vode, dodatne neoprenske opreme, te ostale planinarske i penjačke opreme potrebne za osiguranje unesrećenih.

JU „NP Krka“ s članovima HGSS – Stanice Šibenik njeguje kvalitetnu i kontinuiranu suradnju već dugi niz godina a od 2019. veže ih i Sporazum o zajedničkom interesu s ciljem zaštite životinja i imovine. Članovi HGSS – Stanice Šibenik, partneri na projektu Nepoznata Krka, izradili su Elaborat sigurnosti NP „Krka“ i proveli edukaciju zaposlenika JU „NP Krka“ za pružanje pomoći unesrećenom, za spašavanje na vodama i za voditelja tima u potragama i spašavanju. Tečajeve su, u kontroliranim uvjetima, organizirali i proveli instruktori Hrvatske gorske službe spašavanja.

Od početka rujna ove godine posjetiteljima je na raspolaganju i novi turističko-planinarski zemljovid NP „Krka“ što su ga izradili iskusni članovi HGSS – Stanice Šibenik, dugogodišnji prijatelji i poznavatelji Nacionalnog parka „Krka“, koji redovito sudjeluju i u obilježavanju Europskog tjedna mobilnosti u Parku.

 

Nepoznata Krka

JOŠ NOVOSTI IZ KATEGORIJE

  19/05/2023
Održana javna tribina NP „Krka“ – sinergija zaštite prirodne i kulturne baštine i turizma u funkciji razvoja destinacije; razvoj sjevernog dijela Parka donijet će izravne koristi lokalnoj zajednici

„Izuzetno nas veseli sinergija uključenih dionika koja će u budućnosti rezultirati još boljim rješenjima za razvoj sjevernog dijela Parka, osigurati mladima budućnost, privući brojne posjetitelje i donijeti izravne koristi lokalnoj zajednici“, istaknula je na tribini Nella Slavica, ravnateljica JU „Nacionalni park Krka“

  15/05/2023
Nacionalni park „Krka“ poziva na javnu tribinu

Javna tribina Nacionalni park „Krka“ – sinergija zaštite prirodne i kulturne baštine i turizma u funkciji razvoja destinacije održat će se u četvrtak, 18. svibnja 2023. u 11 sati u Eko kampusu „Krka“ u Puljanima

  27/12/2022
Otkrivamo nepoznatu Krku – medijska kampanja projekta

Projekt Nepoznata Krka – skrivena blaga gornjeg i srednjeg toka rijeke Krke povezuje dvije obale rijeke, općine Prominu i Bukovicu, Eko kampus „Krka“ u Puljanima i Centar za interpretaciju prirode Krka – vrelo života u Kistanjama

  27/07/2022
Održan je 5. sastanak Savjetodavnog odbora Projekta „Nepoznata Krka"

Predstavljanje Kataloga turističkih proizvoda i Priručnika za upravljanje volonterima i volonterskim programima

109

km2

07

slapova

388

km bike ruta

47

km pješačkih staza

10

ulaza

Skip to content